Svaki čokljavac zna da upravo on igra najbolje. Ako i promaši ili izgubi od protivnika za kojeg smatra da nije smio, nije kriv on, već pogrešno izabrano drvo ili gume. Nisu ni profići lišeni takvog razmišljanja, često nakon izgubljenog poena pogledavaju u svoju gumu, jer ona je pogrešno odigrala. Da bi mogli izabrati koje gume su optimalne za Vašu igru, potrebno ih je usporediti, što je katkada nemoguće zbog različitih skala koje koriste proizvođači. Također, vrlo rijetko navode tvrdoću spužve, bilo kvantitativno, bilo opisno. Zbog toga je ovdje objavljeno 5 tablica guma:
- Schöler&Micke (2006);
- Vroco (2009.);
- Inters (2014);
- Modest (2014);
- Schöler&Micke (2014).
U tablicama su pretežito navedene gume europskih i japanskih proizvođača, a slabo ima Butterfly-ja i kineskih, za koje ćemo to objaviti nekom drugom prilikom. Navedeni podaci su: brzina, spin, kontrola, tvrdoća i debljine spužve sa kojom se guma prodaje. U tablicama se katkada isti model gume razlikuje po performansama, ali to nije značajno. Namjerno su stavljene i stare tablice tako da se mogu vidjeti i starije gume.
Evo ponovno i tablice tvrdoće spužvi, po 2 mjere: Shore C (lijevo), koju koriste Europljani i Japanci i Shore A (desno), koju koriste Kinezi i Butterfly, o čemu je već bilo pisano u temi Podjela backside guma.