Krenuti ću s anegdotom, iz koje će biti razvidno što hoću reći.
Prije neki tjedan sreo sam igrača čija oba djeteta, također, treniraju. I, žali mi se, nekoć je bilo puno bolje, kada se igralo u Vjesniku i Ritmu, broj dostupnih dvorana sada je bitno smanjen. Samo sam se djelomično složio s njim. Pokušao sam mu svoj stav objasniti na način da ako si imao cijeli kruh, a sada samo pola, očito je da si nezadovoljan. No, ako znaš da ćeš sutra imati samo četvrtinu, što tada? A, tako će biti sa stolnim tenisom, kako onim profesionalnim, tako i rekreativnim, njega će biti upravo toliko koliko smo svi mi spremni i sposobni platiti.
Što reći o ratu u Ukrajini i njegovom efektu na stolni tenis? Na čelu ETTU (Europska stolnoteniska federacija) je Igor Levitin, a na taj položaj je došao zbog veze sa ruskim kapitalom, a ne vlastite stolnoteniske virtuoznosti. Kažu da ne zna jezike, već mu kao prevodioc služi Vladi (Samsonov). Ukrajinski recenzent guma s pipcima TT-Maximum, još uvijek objavljuje, dok oko njega padaju granate!
A, kinesko tržište? Od prije neki dan je vijest da je u Shanghaiu, gradu od 26 miliona stanovnika, uveden totalni lockdown, a zbog 1000 zaraženih Coronom. Iz tog grada je najveći kineski proizvođač DHS, a na linku je njihova prodavaonica na Tmallu. Normalno, to će destabilizirati i sve ostale distributere, pa će i kod njih kineska roba biti rijetka, u jednoj prodavaonici već nedostaje 50% asortimana guma.
Nije bolje stanje sa zalihama kod drugih proizvođača, nedostaje ljepila, valjda zbog ambalaže, futrola, pojedinih guma i drva. U pravilu, nema proizvoda koji se najviše traže i kupuju.
Da cijeli blog ne bi bio u “crnom”, pobrinuli su se svojim uspjesima naši igrači, pa pogledajte njihove najnovije mečeve:
Jedan savjet rekreativcima. Ako Vam je npr. forehand (FH) slabija strana, nemojte na nju staviti prejaku (npr. kinesku) gumu, od toga se neće popraviti, već samo pokvariti, nego mekšu i sporiju, koja oprašta.