Čemu se, na ovim stranicama, uopće baviti ping-pongom? Kako je stolni tenis u Europi u nazadovanju, njemački savez je, kako bi spriječio znatan pad interesa i broja igrača, odlučio poticati i sve alternativne oblike: TTX, ping-pong, hard bat… Bitno je da se pinga, s kakvim reketom, gumama i lopticama, manje je važno. Naš savez ne uključuje ni rekreativne igrače stolnog tenisa, mi k’o da se bavimo hrvanjem u blatu.
Natjecanje se, za vikend, održalo u Londonu, uz standardno televizijsko praćenje i nagradni fond. Ali, jao si ga Europljanima, ni tu više nisu prvi, titulu im “odnio” Kinez Weihao Yan (igrao sa šmirgl Hurricane-om), koji je do pobjede “sredio” prethodnog višestrukog prvaka Rusa Maxima Shmyreva, pa onda španjolskog reprezentativca u stolnom tenisu Marca Durana, a u finalu Nijemca Alexandera Flemminga.
A, kako je to za nas prošlo? Standardno. Što to znači? Pa, jednostavno, ulaz na velika vrata, uz fanfare i marketiranje, a izlaz na sporedna, krišom. Da ne duljim, ove godine nismo imali predstavnika. Iskreno, ne čudi. I prve godine organizatoru je, zbog pomanjkanja volje, bilo teško doći do Zagreba, pa je natjecanje vodio njegov namjesnik. Druge godine bilo je manje, a ove godine niš’. Najbolje plasirani predstavnik, iz ovih krajeva, bio je Srbin Stefan Kostadinović, koji se plasirao među 32 i zaradio $1500.